Ogłoszenie w sprawie brakowania(niszczenia) dokumentacji medycznej bez mozliwości odtworzenia danych osobowych

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy uprzejmie informuje, że planowane jest brakowanie (zniszczenie) dokumentacji medycznej indywidualnej wewnętrznej pacjentów leczonych w Poradniach Specjalistycznych Szpitala do roku 1997.

Dokumentacja medyczna przewidziana do brakowania może zostać wydana pacjentowi: na wniosek pacjenta, jego przedstawiciela ustawowego, a w razie śmierci osobom przez niego upoważnionym.

Osoby zainteresowane odbiorem indywidualnej dokumentacji medycznej z tego okresu będą mogły odebrać wymienioną dokumentację po uprzednim złożeniu wniosku do dnia 07-09-2018r. w kancelarii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy ul. Iwaszkiewicz 5.

Druki wniosku można pobrać na miejscu w kancelarii szpitala lub na stronie internetowej www.szpital.legnica.pl.

Podstawa prawna: art.29 ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta
i Rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jednolity: Dz.U. z dnia 2012 roku, poz. 159 ) oraz
§ 75 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku, poz. 2069)

Jesteśmy na 2 miejscu na Dolnym Śląsku po DCO pod względem ilości leczonych pacjentów onkologicznych.

- W onkologii pacjent sam wybiera ośrodek, w którym ma być leczony – informuje dr n. med. Andrzej Hap z-ca Dyrektora ds. Medycznych, lekarz specjalista chirurgii onkologicznej - cieszymy się że pacjenci doceniają nasz szpital w zakresie onkologii. Jest to zasługa  całego personelu chirurgii onkologicznej, chemioterapii, radioterapii, neurochirurgii, urologii czy interny.

Na samym oddziale chirurgii onkologicznej wykonujemy ok 1000 zabiegów rocznie w tym ok 150 przypadków raka sutka i 150 operacji raka jelita grubego – informuje dr n. med. Tomasz Bojarowski Lekarz Kierujący Oddziałem Chirurgii Onkologicznej. Statystyki pokazują że wszyscy pacjenci z naszego regionu wybierają WSS w Legnicy jako miejsce leczenia onkologicznego. Dlaczego? – ponieważ jesteśmy najlepsi i jako jedyni w regionie dysponujemy najbardziej kompleksową opieką.

Brakuje nam jeszcze oddziału onkologii klinicznej, ale w ciągu kilkunastu miesięcy powinien on powstać.

Kluczem do sukcesu jest również wspaniała organizacja obsługi pacjenta gdzie pacjent z kartą DILO niczym nie musi się martwić, gdyż otrzymuje pełną informację o kolejnych etapach leczenia – twierdzi dr Hap. Nie bez wpływu pozostają również warunki lokalowe jakie oferuje legnicki szpital.
Źródło: Raport PTO pod redakcją prof. dr hab. Eweliny Nojszewskiej SGH

Młodzież klasy humanistycznej I LO w Legnicy odwiedziła legnicki szpital

Pani Anna Burakowska z Fundacji Zielona Kurka wraz z młodzieżą z pierwszego ogólniaka pod kierunkiem Pani Dyrektor Haliny Tamioły zainicjowali akcję „Kieszonkowe dla malucha”. W ramach tej akcji klasa humanistyczna zakupiła bajki dla najmłodszych, bo dopiero narodzonych, podopiecznych naszego szpitala. Trzeba czytać dzieciom bajki od kołyski – twierdzi Anna Burakowska. Mamy nadzieję, że bajeczki nie będą tylko pamiątką, ale rodzice już od pierwszych dni zaczną je czytać dzieciom.

Dziękujemy za ten miły gest.

Pomoc psychologiczna dla kobiet dotkniętych problemem nowotworu piersi

Legnicki szpital uzupełnił zakres pomocy udzielanej osobom, u których rozpoznano raka piersi. Poza kompleksową diagnostyką, leczeniem radykalnym najnowocześniejszymi metodami, w tym z zastosowaniem zabiegów oszczędzających, leczeniem radio- i chemioterapią, rekonstrukcją piersi, teraz proponujemy pomoc psychologiczną. Pani Małgorzata Kusińska psycholog - członek Zespołu ds Leczenia Chorych na Raka Piersi jest do dyspozycji pacjentek. To kolejny krok w rozwoju legnickiej onkologii.

Pomoc psychologa osobom, u których rozpoznano raka piersi - plakat