"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5, tel./fax. 76 72 11 000

Listopad został ogłoszony miesiącem walki z cukrzycą

cukrzyca fotoCo roku liczba chorych na cukrzycę powiększa się o 7 do 10 milionów ludzi. Co 10 sekund gdzieś na świecie diagnozuje się cukrzycę u kolejnych dwóch osób. Co 10 sekund umiera ktoś z powodu powikłań cukrzycy.
Cukrzycę, uznano już za chorobę społeczną, jest jednym z groźniejszych schorzeń cywilizacyjnych. Lekarze alarmują, że rozprzestrzeniająca się w bardzo szybkim tempie choroba, może stać się epidemią XXI wieku. Związane z nią groźne powikłania są coraz częstszymi przyczynami zgonów. W Polsce na cukrzycę cierpi około 2 mln osób, prawdopodobnie znacznie więcej jeszcze nie wie, że bagatelizowane przez nich objawy to właśnie początek tej choroby. Szacuje się, że liczba diabetyków podwaja się co około 15 lat.
ONZ apeluje szczególnie do organizacji międzynarodowych i towarzystw społecznych  o podejmowanie działań na rzecz zapobiegania, wczesnego wykrywania i leczenia cukrzycy i jej powikłań poprzez szeroką edukację społeczną, prowadzoną także przez środki masowego przekazu.

Listopad został ogłoszony miesiącem walki z cukrzycą. Zapraszam zatem wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z problematyką cukrzycy, sposobami walki z chorobą oraz sprawdzić czy znajdują się w grupie osób zagrożonych na bezpłatne konsultacje i badania.
Na terenie poradni specjalistycznych legnickiego szpitala 15.11.2014 od godziny 9 do 14 czekają na Państwa lekarz diabetolog dr Lucyna Wolska oraz pielęgniarki specjalistki pielęgniarstwa diabetologicznego.
Poza konsultacjami oraz poradami zapewniamy pomiar glikemii przygodnej, hemoglobiny glikozowanej HbA1C oraz ciśnienia tętniczego.
Serdecznie zapraszamy

Zakłady diagnostyczno-terapeutyczne znajdujące się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy


Zakład radioterapii Stacja dializ Centrum
krwiodawstwa
Zakład
endoskopii
Zakład
diagnostyki
obrazowej
Zakład
rehabilitacji
Apteka
ogólnodostępna
Sklep Medyczny
dolnośląskie centrum onkologii

avitum-logo

  radimed logo starmedica  logo reh med logo maxfarm emag