Otwarcie oddziału Ginekologiczno-położniczego.

otwarcie oddzialu gin pol 06Zakończony został remont jednego z odcinków oddziału Ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Celem dokonanej modernizacji było podniesienie standardów hospitalizacji pacjentek (system rooming-in). Modernizacja odcinka obejmowała 512 m kw. Całkowity koszt wyniósł 1.330 tyś. zł, z czego wartość prac remontowych ukształtowała się na poziomie 901 tys. zł, a niezbędny sprzęt, urządzenia oraz wyposażenie zakupiono za 429 tys. zł.
Do dyspozycji przyszłych mam oddajemy 10 dwuosobowych oraz 2 jednoosobowe wygodne sale wyposażone w nowoczesne łóżka wielopozycyjne. Każda z nich posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym.
Po odbytym porodzie matki wraz z noworodkiem w większości przypadków przebywać będą razem przez całą dobę. Taka organizacja jest obecnie uważana za najodpowiedniejszą zarówno dla matki jak i dla dziecka.
Noworodki na salach będą leżały w nowoczesnych, ruchomych wózkach, które również zapewniają wygodne i bezpieczne poruszanie się matki z dzieckiem.
W każdej sali znajduje się stanowisko do pielęgnacji noworodka, w skład którego wchodzi przewijak z podgrzewaczem, waga i wanienka.
Dodatkowo oddział mieści 5-osobową salę wzmożonego nadzoru poporodowego. W sali tej każde stanowisko wyposażono w kardiomonitor.

Dotychczas oddział spełniał kryteria kwalifikujące do II st. referencyjności. Remont oddziału i jego nowoczesne wyposażenie dają nam szansę, aby następny kontrakt oddział realizował już jako oddział o III st. referencyjności.

Zaprezentowany nowy odcinek położniczy to ważny element realizowanej przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy strategii poprawy opieki perinatalnej.
Wynika ona z opracowań ministerialnych mających na celu dostosowanie opieki medycznej do trendów demograficznych.

W ramach realizowanej strategii szpital stał się partnerem projektu Mały Dolnoślązak w ramach którego otrzyma ponad 1,7 mln zł na zakup sprzętu, szkolenia oraz programy profilaktyczne.

Od ubiegłego roku posiadamy również bezpłatną szkołę rodzenia, która niedawno przeszła wizytę akredytacyjną i tym samym stała się ważnym punktem edukacji porodowej na mapie Dolnego Śląska.

Utrzymujący się od kilku lat trend spadkowy liczby porodów w ubiegłym roku w naszym szpitalu uległ odwróceniu. Pomimo trudności związanych z remontem przyszło na świat więcej dzieci niż w 2013 roku.
Jesteśmy pewni że warunki stworzone w oddziale ginekologiczno-położniczym zachęcą przyszłe mamy do wyboru naszej lecznicy jako miejsca narodzin ich dzieci.

{gallery}otwarcie_gin_pol{/gallery}