Sukces Białej soboty

biala sobota 2015 1Akcja zorganizowana przez szpital oraz klub motocyklowy Dopalacze spotkała się z ogromnym zainteresowaniem legniczan. Przebadano 201 osób, a ponad 30 zgłosiło się do punktu krwiodawstwa by oddać krew. Ostatecznie po przeprowadzeniu procedury kwalifikacyjnej 25 dawców podzieliło się z potrzebującymi tym bezcennym darem.
Ten rok obfitował w atrakcje motocyklowe. Najbardziej widowiskową okazał się być pokaz stuntera. Przed legnicką publicznością wystąpił Marcin Mosiek Mochu - czołowy zawodnik polskiej sceny stunterskiej, charakteryzujący się wyjątkowo dynamicznym stylem jazdy.
Osoby, które tego przedpołudnia odwiedziły szpital nie żałowały. Chętni zbadali poziom hormonów TSh i PSA, poziom cukru czy ciśnienie tętnicze. Można było skonsultować się z dietetykiem. Ci zaś, którzy zgłodnieli posilili się zupą przygotowaną przez Bar Swojski z Legnicy.

Dziękujemy osobom i instytucjom, które wsparły białą sobotę w tym w szczególności ks. Romanowi Raczakowi proboszczowi parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Legnicy, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia – stacja w Legnicy.

{gallery}biala_sobota_2015{/gallery}