"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5, tel./fax. 76 72 11 000

Misja szpitala

Mamy Diament miesięcznika Forbes


Diament miesięcznika ForbesNasz szpital znalazł się w prestiżowym gronie Diamentów przyznawanych przez biznesowy miesięcznik Forbes. Jesteśmy na trzecim miejscu w województwie dolnośląskim i 14 miejscu w kraju wśród firm o przychodach od 50 do 250 milionów złotych, które odnotowały najwyższy wzrost wartości. Szczegóły metodologii oceny wartości przedsiębiorstw opracowali analitycy z wywiadowni Dun & Bradstreet Poland na podstawie raportów firm złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego w 2011 roku. Powstała baza firm rentownych, które osiągnęły największy przeciętny wzrost wartości.
Jak podkreśla Krystyna Barcik, dyrektor legnickiego szpitala ostatnie zakupy sprzętu medycznego i inwestycje (szpitalny oddział ratunkowy), niespotykane dotąd w historii szpitala, mogły nas wywindować na tak wysoką pozycję. W większości to zasługa unijnych funduszy. Przypomnijmy, że w ostatnich latach szpital realizuje kilka unijnych projektów, w tym zakończony – zakupy sprzętu medycznego za 12 milionów złotych.
Jak obliczyli analitycy przeciętny wzrost wartości Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy wynosi ponad 95, 11 procent. Wśród 141 firm z Dolnego Śląska w zestawieniu są jedynie dwa szpitale – szpital w Legnicy i Wielospecjalistyczny Szpital SPZOZ w Zgorzelcu (25,45 procent przeciętnego wzrostu wartości).
MAM

Zakłady diagnostyczno-terapeutyczne znajdujące się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy


Zakład radioterapii Stacja dializ Centrum
krwiodawstwa
Zakład
endoskopii
Zakład
diagnostyki
obrazowej
Zakład
rehabilitacji
Apteka
ogólnodostępna
Sklep Medyczny
dolnośląskie centrum onkologii

avitum-logo

  radimed logo starmedica  logo reh med logo maxfarm emag