"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5, tel./fax. 76 72 11 000

Dolnośląskie E-Zdrowie


Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy jako jeden z 19 beneficjentów –  dolnośląskich placówek ochrony zdrowia realizował projekt „Dolnośląskie E-Zdrowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa  Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013 działanie: Rozwój usług elektronicznych. Szpital szykuje się do wprowadzenia elektronicznych kart pacjentów. Dostaniemy na ten cel około 840 tys. zł, z których 693 tys. zł to unijna dotacja, reszta to środki własne szpitala. Przy czym cały projekt, którego liderem jest Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, będzie kosztował ponad 29 milionów zł.
Do legnickiej placówki trafi 50 nowych komputerów wraz z urządzeniami towarzyszącymi, np. drukarkami, oraz nowe szybkie serwery. Kupimy też dodatkowe elementy specjalnego programu, który już dzisiaj obsługuje nasz szpital. W ten sposób zwiększymy szybkość obiegu informacji o pacjentach wewnątrz naszej placówki, a tym samym skrócimy czas trwania leczenia.
Kolejnym etapem na szczeblu dolnośląskim będzie wdrażanie tzw. elektronicznego rekordu pacjenta, czyli jego cyfrowej historii choroby, dostępnej dla placówek służby zdrowia w naszym regionie. Podniesie to szybkość i jakość leczenia.

Zakłady diagnostyczno-terapeutyczne znajdujące się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy


Zakład radioterapii Stacja dializ Centrum
krwiodawstwa
Zakład
endoskopii
Zakład
diagnostyki
obrazowej
Zakład
rehabilitacji
Apteka
ogólnodostępna
Sklep Medyczny
dolnośląskie centrum onkologii

avitum-logo

  radimed logo starmedica  logo reh med logo maxfarm emag